Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Anadolu Yakasında Toplu Konut Hamlesi

Emlak Konut GYO, alt ve orta gelir grubuna konut üreteceği arsalarına bir yenisini daha ekleyerek TOKİ'nin Tuzla'daki 120 dönüm arsasını aldı. Çekmeköy, Ataşehir, Tuzla'da 5 bin konut yapılacak...

Başbakanlık iştiraki Emlak Konut GYO, TOKİ'den sosyal konut üretmek üzere Tuzla'da 120 dönüm arazi devraldı. Bu yıl 20 bin konut üretmeyi planlayan Emlak Konut, Tuzla, Çekmeköy ve Ataşehir ile Gebze'de 5 bin ucuz konut üretecek. Emlak GYO'dan yapılan açıklamada; fiyatlar TOKİ'nin alt gelir grubu konutlarının biraz üzerinde olacak ve bazı yerlerde taksitler 500 lira seviyesini geçmeyecek.

Proje Çekmeköy'den Başlayacak
Ucuz konutların ilki Çekmeköy Alemdağ'da yapılacak. Şirket, Alemdağ'da gelir paylaşımı ile satışa çıkardığı ihaleyi 27 Nisan'da sonuçlandıracak. Buna göre yüklenici firma burada Mayıs'tan itibaren 1.200 konut üretecek. Gebze'de iki etap halinde 2 bin konut üretecek olan GYO, Tuzla'da da iki etap halinde sosyal konutlar üretecek. İkisi de yaklaşık 120 dönüm olan arsalardan biri geçtiğimiz günlerde TOKİ'den devralındı.

Zenginler İçin Ataşehir Evleri
Üst gelir grubu için de Doğu Ataşehir'de konut üretilecek. Ataşehir'deki son parsel olduğu için geçtiğimiz haftalarda rekor bir fiyat teklif edilen arsaya ilişkin ihale ise bu ay ortası neticelenecek. Varyap'ın 1.1 milyar dolar teklif ettiği ihalede ortakların imkan ve yapabilme güçlerinin araştırıldığını belirten Emlak Konut GYO, bu ay içinde ihalenin sonuçlanacağını açıkladı.

Kaynak: Flashaber

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız