Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Borsada Kapalı Tahtalar Açılacak

SPK Başkanı Vedat Akgiray, işlem sırası kapalı şirketlerin İMKB'deki tahtalarının açılması çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindiğini ve uygulamanın gelecek sene başlayabileceğini açıkladı.

İş Yatırım varantlarının işlem görmeye başlamasına ilişkin tören sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Akgiray, "İncelenen bir dosya yok, yarın tahtaların açılacağı anlamına gelmiyor. SPK yasası Meclis'ten geçince olabilir. Bazı durumlarda yasaya gerek kalmayabilir" dedi. Tahtaların kapanmalarına ilişkin hukuki gerekçelerinin ortadan kalkmasıyla işlem görebileceğini söyleyen Akgiray, bu uygulamanın da seneye başlayabileceğini ifade etti. Düzenlemenin gelecekte tahtaların kapanmaması için de yapılacağı bilgisini veren Akgiray, bugüne kadar firmanın hakim ortağının yanlışı nedeniyle bireysel yatırımcıların zarar gördüğünü hatırlatarak, "Eğer büyük ortak yanlış yaptıysa büyük ortak çeksin, şirket çekmesin istiyoruz" dedi.

İMKB'de tahtası kapanan şirketler arasında ÇEAŞ, Kepez ve Aktaş Elektrik gibi şirketler bulunuyor.

10 Milyarlık Halka Arz
İMKB Başkanı Hüseyin Erkan da yapıcı çözümlerle gelinmesi durumunda İMKB olarak kapalı tahtaları açacaklarını söyledi. Erkan, bu tahtalarda hissesi bulunan birkaç bin yatırımcı olabileceğini kaydetti.

Erkan ayrıca, 2011 yılında 30'a yakın halka arz gerçekleşebileceğini ve halka arzların büyüklüğünün 10 milyar liranın üzerine çıkabileceğini söyledi.

Erkan, "Tahvil halka arzlarıyla birlikte bu sene 2.6 milyar liraya ulaştık. Emlak Konut GYO'nun halka arzı olursa bu yıl tahvil halka arzlarıyla birlikte toplam 4 milyar lirayı geçeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Bugün

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız