Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Emlak GYO Halka Arzında Kesin Talep 23-24 Kasım'da Toplanacak

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) yüzde 25 hissesinin halka arzında ön talep toplama tarihleri 8-9 Kasım, kesin talep toplanma tarihleri ise 23-24 Kasım olarak belirlenirken, halka arzda en az 100.000 lira talepte bulunan bireysel yatırımcılara yüzde 5 iskonto uygulanacak.

Mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak sermaye artırımı yöntemiyle gerçekleştirilecek halka arzda 625 milyon lira nominal tutardaki Emlak Konut GYO hisseleri satılacak. Reuters'ın gördüğü sunuma göre, 'fiyat aralığı ile talep toplama' yöntemiyle gerçekleştirilecek halka arzda ek satış planlanmıyor.

En az 100.000 lira talepte bulunacak bireysel yatırımcılara yüzde 5 iskonto öngörülürken, talebin altında dağıtım olması durumunda iskonto yüzde 2.5 olarak uygulanacak, Emlak Konut GYO ve pay sahiplerinin hisselerin İMKB'de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca satmama taahhüdü bulunuyor. Emlak Konut GYO hisselerin İMKB'de işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün süreyle fiyat istikrarı işlemlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kaynak: Dünya

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız