Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

FER Yapı ile Boyner Grubundan Büyük Proje İçin İşbirliği

Fer Yapı ve Boyner Grubu ortaklığında geliştirilen, Bahçelievler'de bulunan, İstanbul'un en değerli noktalarından, eski Altınyıldız fabrika arsası yepyeni bir gayrimenkul projesine konu oluyor.

Fer Yapı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat AŞ. sektörün başarılı isimlerinden Ramadan Kumova ve İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Saka ile birlikte yaklaşık altı ay önce kuruldu. Fer Yapı, kısa süre içerisinde, Kartal'da konut projesi ve hemen arkasından SİNPAŞ GYO ile Şişli Bomonti de imzaladığı hasılat paylaşımlı proje ile gündeme gelmişti. Boyner grubu şirketlerinden Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme AŞ. ile yapılan bu anlaşma ile sektöre iddialı giren Fer Yapı'nın, henüz altı ayını doldurmadan üç önemli projeye imza atması, daha şimdiden sektörün yıldızı olmaya aday olduğunun da belirgin bir göstergesi oldu.

Altınyıldız fabrika arazisinde, 70.000 m2 net arsa üzerine inşa edilecek projenin; ofis, konut ve ticari ünitelerden meydana gelmesi planlanıyor. Binaların tamamında ileri teknoloji kullanılarak çevreci, sürdürülebilir, geleceğin yapılan hedeflenirken; sosyal yaşantının ve geleneklerimizi sürdüren komşuluk ilişkilerinin yaşatılmasını hedefleyen bir mimari geliştirilmesi düşünülüyor. Altınyıldız fabrika arazisinin belki de en önemli özelliği lokasyonu. Şehrin çok merkezi bir yerinde, inşaat yatırımcılarının fırsat kolladığı Atatürk Havaalanına'nın, E-5, TEM ve Basın Ekspres yollarının yanıbaşında yer alıyor olması projeye büyük değer katıyor. Bu bölgede böylesine büyük bir proje geliştirmek için arsa üretimi, uzmanlar tarafından her zaman zorlu bir süreç olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Hürses

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız