Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Hızlı Tren Projesi Çerkezköy'ün Yıldızını Parlattı

İstanbul'a 25 dakika mesafeden ayda 260 TL takside ev fırsatı
İstanbul ile mesafesini 25 dakikaya indirecek olan hızlı tren projesi ve Silivri'ye yapılması planlanan 3'üncü havalimanı, Çerkezköy'ün yıldızını parlattı. İstanbul Palmiye Grup'un bu potansiyeli değerlendirerek ilçede başlattığı İstanbul City projesi, tüketicilere 15 bin liradan başlayan peşinat ve aylık 260 liradan başlayan taksit avantajı sunuyor. En küçük daire ise 65 bin TL .

İstanbul'daki sanayi tesislerinin 40 yıl önce taşınmaya başladığı Tekirdağ'ın ilçesi Çerkezköy, fabrikaların çoğalmasına paralel olarak yerleşimin artması ile inşaat firmalarının deyimiyle "küçük İstanbul" olma yolunda hızla ilerliyor.

İlçenin yerleşim alanındaki cazibesini artıran ise artık sadece sanayinin gelişmesi değil. Organize sanayi bölgesinin yanında 2013 yılında yolcu taşımaya başlayacak ve İstanbul-Çerkezköy arasını 25 dakikaya indirecek olan 'hızlı tren' projesi ve Silivri'ye yapılması planlanan 3'üncü havalimanı, bölgenin yıldızını parlatınca, aralarında TOKİ, AA Grup, Martı GYO gibi pek çok firma birbiri ardına konut projeleri başlattı. Son olarak istanbul Palmiye Grup'un 40 milyon dolar yatırımla inşa etmeye başladığı İstanbul City projesi ise özellikle sunduğu ödeme imkanlarıyla ilçede dikkatleri çekti.

Çerkezköy Kızılpınar'da 26 bin metrekarelik alanda inşa edilen ve 12 blokta 650 daireden oluşan projeyle 260 liradan başlayan aylık taksitlerle ev sahibi yaptıklarını açıklayan İstanbul Palmiye Grup Satış Müdürü Selçuk Sukas, "15 bin liradan başlayan peşinatlarla müşterilerimize 96 ay vade imkanı sunuyoruz" diye konuştu. Projede 58 ve 83 metrekare dairelerin 64 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyleyen Sukas, şöyle devam etti:

Yüzde 50'si Satıldı
"İstanbul City projesinde 106-118 metrekare 2 + 1 dairelerin fiyatları 64 bin ile 74 bin lira arasında; 124-143 metrekare 3 + 1'lerinki 76 bin ile 91 bin lira ve 218 ile 231 metrekare 5+1 çatı dublekslerinin fiyatları ise 130 bin ile 147 bin lira arasında yer alıyor. Projenin birinci ve ikinci etabındaki dairelerin yüzde 50'sini satmış durumdayız. İlk etabı Aralık 2011'de, ikinci etabı ise Aralık 2013'te teslim edeceğiz."

Projeye Özel Alışveriş Merkezi İnşa Edilecek
İstanbul City projesinde daire sahiplerine 24 saat güvenlik, 24 saat ambulans hizmeti, açık ve kapalı alanlarda kameralı takip sistemi gibi lüks hizmetlerin sunulması planlanıyor. Projede yarı olimpik yüzme havuzu, süs havuzları, fitness, sauna, tenis kortu, basketbol ve futbol sahası, çocuk parkları, kreş, dinlenme alanları ile birlikte 3 bin 300 metrekare kapalı alışveriş merkezi inşa edilecek. Alışveriş merkezinde market, güzellik salonu, mağazalar, kafeterya gibi site sakinlerinin ihtiyacına yönelik markalar yer alacak.

Yakın Gelecekte Nüfus 5 Milyona Ulaşacak
Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birinin kurulduğu Çerkezköy'de şu anda 500 civarında fabrika faaliyet gösteriyor. Pek çok firmanın da fabrikasını taşıdığı bu bölgede sayısı her yeni yatırımla artmakla birlikte 50 bini aşkın kişi çalışıyor ve yerleşim birimindeki nüfus ise 200 bin kişiyi aşmış durumda. Hızlı tren projesiyle İstanbul ve Türkiye genelinden gelecek talepler neticesinde yakın zamanda bölgede 5 milyonluk bir nüfusun yaşamasının beklendiğini söyleyen İstanbul Palmiye Grup Satış Müdürü Selçuk Sukas, "Bölgeye çok ciddi bir talep var. Bu nedenle yine aynı bölgede 2.000 dairelik ikinci bir projeyi hayata geçirmek için şu anda görüşmelerimizi yapıyoruz" dedi.

Kaynak: Vatan

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız