Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Jet Fadıl Bayrampaşa'da 5 Yıldızlı Otel İnşa Ettiriyor!

Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak tanınan Jet-Pa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Bayrampaşa'da inşa edilecek olan 5 yıldızlı Caprice Gold Oteli'nin temelinin atılma törenine katıldı. Akgündüz, daha kazık bile çakılmadan bin 557 daireden 15 günlük devre mülkler halinde bin 553'ünün satıldığını belirterek, 33 milyon TL'nin üzerinde gelir elde edildiğini ve 2 yıl sonra projenin tamamlanacağını söyledi. Üretimi yılan hikâyesine dönen 'İmza' marka otomobil projesine de değinen Akgündüz, "Üç yıl sonra aracın üretimi tamamlanmış olacak ve yollarda bu araçları göreceğiz." dedi.

"Türkiye'nin en büyük şehir oteline" imza atmak için kollarını sıvayan Fadıl Akgündüz, Fatih'in İstanbul'u fethettiği 29 Mayıs günü, Bayrampaşa Belediyesi'nden Forum İstanbul ile eski Bayrampaşa Cezaevi arasında kalan 26 bin metrekarelik araziyi 49 yıllığına kiraladı. Beş yıldızlı otel için temel atma töreni yapıldı. Törene; AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, AK Parti Şırnak Milletvekili Sebgatullah Seydaoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Siirt Jet-Paspor Başkan Vekili eski futbolcu Alpay Özalan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fadıl Akgündüz, açılış öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Medyada uzun süredir görünmediğini kabul eden Akgündüz, ortalıkta gözükmemesine rağmen proje üretimini durdurmaya ara vermediğini ifade etti. Kendisinin "proje insanı" olduğunu vurgulayan Akgündüz, "Otel kompleksi geliştirmek yaklaşık 5 yıl sürdü. Dünyada yeni bir otel zinciri, otel ve resort karışımı bir proje tasarladık ve hayata geçirdik. Bu otel Caprice'in ikinci halkası; ancak bu tip otel şehirde inşa edilen ilk otel olacak." dedi.

"Yapımı tamamlanmadan Bin 553 Devrenin Satışı Yapıldı"
Otelin odalarının 15'er günlük tapular halinde yatırımcıya sunulacağını dile getiren Akgündüz, "Yatırımcıya devre mülk tapusu vereceğiz. Ancak devre mülk işletmesi değil. Devre mülklerdeki gibi aidat yok. Herhangi bir masraf söz konusu değil. Bu proje gayrimenkul yatırımı olarak yeni bir ürün." ifadelerini kullandı. Projenin ortalama 250 milyon euro maliyetinin bulunduğunu belirten Akgündüz, "Proje tamamlandıktan sonra yapının piyasa değeri 1.5 milyar euroya yükselecek." dedi.

Kaynak: Günboyu

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız