Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Ultra Zenginleri Komşu Yapacak

Astaş Gayrimenkulun ünlü tasarımcılardan İtalyan Giorgio Armani'yle geliştirdiği 'Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa, İngiliz, Arap ve Türk 'uç zenginleri' Maçka'nın göbeğinde komşu yapacak. Özellikle penthouse'ların kapışıldıgı projede fiyatlar 800 bin dolardan başlayıp 6.5 milyon dolara çıkıyor. İstanbul Teknik Üniversite'nin arkasında yükselen proje, 4 ay önce satışa çıktı.

Dünyada çok seçkin kişilerin ve ünlülerin villalarını, mega yatlarını yapan Armani, bugüne kadar sadece Tokyo, Dubai, Roma ve New York'ta konut projelerine markasını verdi. İstanbul da 'Maçka Residence'la artık bu listede anılacak. 400 milyon dolara mal olacak ve 2012 Nisan'da teslim edilecek projede 170 daire bulunuyor. Dairelerin metrekare fiyatları 10-16 bin dolar arasında.

Astaş Gayrimenkul'ün sahibi Vedat Aşçı, AA plus'a hitap ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Geçmişte yalıda yaşamış ama çocuklar gidince daha küçük evler arayanlar. Yedi yıldızlı bir otel konforuyla elini hiçbir şeye sürmek istemeyenler. İstanbul çıkışında villalara gitmiş ama şehir merkezine dönmeyi düşünenler. Nişantaşı-Maçka bölgesine hayran olanlar. Tabii en büyük etken de Armani imzası. Aynca gençler de çok ilgi gösteriyor, özellikle yeni evli çiftler. Yani projeye yatırım için değil de yaşamak için giriyorlar ama burası bittiğinde en az iki katı prim yapacak. Bunun için iki tane birden alanlar var."

Maçka'da 7 bin metrekarelik arsa üzerinde üç binadan oluşan Maçka Residences, Boğaz, Adalar ve Sarayburnu manzarasıyla öne çıkıyor. Geniş boyutlu daireleri ve merkezi lokasyonuyla proje sadece ayrıcalıklı bir yaşam stil tecrübesi sunmakla kalmıyor, ev sakinlerine çarpıcı manzarasıyla alışveriş, restoran, eğlence ve şehrin iş hayatına yakın olma özelliğini de sunuyor.

Kaynak: Bugün Ek

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız