Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Gelişen Kentler Zirvesi, 1-3 Kasım'da Konya'da Düzenlenecek

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), ilkini ocak ayında Bursa'da gerçekleştirdiği "Gelişen Kentler Zirvesi"ni ikinci kez Konya'da düzenleyecek.

1 - 3 Kasım tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek zirvede, emlak sektöründeki ekonomik gelişmelerin değerlendirileceği 3 oturumun yanında tarihi ve teknik geziler olacak. Bu gezilerin içinde, "Dünyanın ilk ev mimarisinin kurulduğu, ilk yerleşik düzene geçilen ve ilk tarımın yapıldığı yer olan Çatalhöyük" de yer alıyor. Zirvede ayrıca Konya gayrimenkul piyasalarının incelendiği rapor da sunulacak. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes, Konya'nın Türkiye genelinde en çok bireysel konut kredisi kullanılan 13. il konumunda bulunduğuna dikkati çekerek, "Konya'da konut talebinde belirleyici bir diğer unsur 80 bin öğrencisi bulunan Selçuk Üniversitesi'ne kent dışından okumaya gelen öğrencilerin konut ihtiyacıdır" dedi.

Tanes, Konya'nın son 5 yılda turist sayısını da 500 binden 2.5 milyona çıkardığını, bu sayıyı birkaç yıl içinde 5 milyona çıkarmayı hedeflediğini aktardı.

Kaynak: Dünya

Yeni Haber Başlıkları:
Diğer Haber Başlıkları:

Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız