Bu site sektörler dizininde yer almaktadır.

Silifke TOKİ Sakinlerinden Yakıt İçin Protesto Eylemi

Mersin'in Silifke ilçesindeki TOKİ konutlarında yaşayanlar, yüksek yakıt parasını protesto ettiler. TOKİ sakinleri, topladıkları imzaları Başbakanlık ve Toplu Konut İdaresi'ne gönderdiler.

Silifke Yeni Mahalle'de 536 aileyi barındıran TOKİ konutlarında yaşayanlar, geçen yıl 120 TL olan yakıt parasının bu yıl 436 TL'ye çıkması üzerine protesto düzenleyip imza kampanyası başlattı. Konut sahipleri, topladıkları imzaları Başbakan'a ve TOKİ Başkanlığı'na göndererek geçen yıl ve bu yıl arasındaki bu büyük farkın giderilmesini istedi.

Yönetim Duyarsız
TOKİ evlerinde asansörlerin, kapı otomatiklerinin çalışmadığını, site yöneticilerinin ise bu konuda duyarsız davrandığını iddia eden TOKİ sakinleri "TOKİ yönetimi ve site yönetimi eksik olan ihtiyaçlarımızda bizi korumuyor. Yakıt parası ve aidat çok yüksek. Silifke'nin hava şartları ile İç Anadolu'nun aynı görülmemesi geriyor. Bazı blokların çimleri ekilmedi" dedi.

TOKİ sakinlerinden Mursel Yılmaz, "Dar gelirli aileler olarak ev sahibi olmak için TOKİ'ye yazıldık. Ancak yapılan farklı uygulamalarla kazandığımız para taksitlerimizi bile ödeyememe noktasına getirildi. Burada ev alanlar ya asgari ücretle çalışıyor ya emekli ya da tarlada gündelikçi. Ev sahibi olmak için çile mi çekmemiz gerekiyor" diye yakındı.

Yazışmalar Yapıldı
Sıkıntılarını anlatmak için gelen site sakinleriyle görüşen Silifke TOKİ Evleri Site Müdürü Durmuşali Yalçıntaş ise çözüm için elinden geleni yaptığını belirtti. Yakıt parası ve eksiklerle ilgili site sakinleriyle aynı görüşte olduğunu kaydeden Yalçıntaş, "Yakıt parasının düşürülmesi için İstanbul Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü'yle gerekli yazışmayı yaptım" dedi.

Kaynak: Sabah Güney
Son Güncelleme: Çarşamba, 27 Ekim 2010 13:30
Bağlantılar

Bize Ulaşın

Reklam-Tanıtım

Katılın

Uzmana Danışın, Bilgilenin

Kayıt Yaptırın

İzleyin

  • RSS

  • Mobil Görüntüle

İş Ortaklarımız